Aula Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black
[WIN68-HE-BK]
№: ++7712
Manufacturer: Aula
NEW Specifications:
| BRAND | Aula |
| MFG CODE | WIN68-HE-BK |
| FORMAT | 65% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | LEOBOG |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Greywood Magnetic |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 60 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.4±0.1mm |
| ACTUATION FORCE | 50±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | ABS |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 68 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 321.14 x 109.06 x 37.17 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Advanced Magnetic Switches 8000Hz polling rate South-facing RGB Backlight Available 68 keys, compact layout |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6978080504067 |
Video:
AULA WIN68HE: The Ultimate Magnetic Switch Gaming Keyboard
Similar products
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_01_2RPbNx.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_02_LmPE6d.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_03_M6qHLL.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_04_6WZBq3.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_05_nwiyZU.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_06_qbQV5X.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_07_TflCVR.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_08_yWSQ5v.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_09_oSOQul.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_10_5PVPX7.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_11_8gIfp9.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_12_4BbUs7.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_13_xnaN4i.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_14_yWXBQN.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_15_OX1Fnn.jpg&w=80&h=32.786885245902&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard WIN68 HE 8K - Greywood Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_win68_he_bk_16_g3UX95.jpg&w=80&h=32.786885245902&page=)


![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_01_kAqeGO.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - Black ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_bk_gat_jade_pro_01_CwxVix.webp&w=130&h=130&page=)

![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - White ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_wh_gat_jade_pro_01_KhFReZ.webp&w=130&h=130&page=)