Endgame Gear XM2 8K v2 - Gaming Mouse - Black
[EGG-XM2-8K-V2-BLK]
№: ++7494
Manufacturer: Endgame Gear
NEW Specifications:
| BRAND | Endgame Gear |
| MFG CODE | EGG-XM2-8K-V2-BLK |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Optical Right handed |
| GRIP STYLE | Claw Grip |
| MCU | NUVOTON M483 |
| SENSOR | PixArt PAW3950 U+1F95A |
| ACCELERATION | 50 G |
| TRACKING SPEED | 750 IPS |
| SENSITIVITY | 30000 dpi |
| LIFT OFF DISTANCE (LoT) | 1 mm |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SWITCHES | Kailh GX |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| PROGRAMMABLE BUTTONS | Yes |
| CABLE LENGTH | 180 cm |
| DIMENSIONS | 122 x 38 x 66 mm |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 51.5 g |
| OTHERS | Lightweight construction total weight ~51.5g Pixart PAW3950 U+1F95A Pre - sorted Kailh GX Mechanical Switches Ultra-fast Polling Rate with up to 8000Hz |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4251442513290 |
Similar products




















