Fury Gaming COMBO THUNDERJET 4-in-1 Keyboard, Mouse, Headset, Mousepad - NFU-1217
[NFU-1217]
№: ++3040
Manufacturer: Fury
Specifications:
| BRAND | Fury |
| MFG CODE | NFU-1217 |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Anti-Ghosting Gaming Multimedia |
| NUMBER OF KEYS | 104 |
| BACKLIGHT | Yes |
| CYRILLIC LETTERS | No |
| CABLE LENTH | 160cm |
| DIMENTIONS | 460 x 170 x 30 mm |
| COLOR | Black |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Optical |
| SENSOR | Optical |
| SENSITIVITY | 2400dpi |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| CABLE LENGTH | 180 cm |
| DIMENSIONS | 130 x 72 x 42 mm |
| COLOR | Black |
| BACKLIGHT | Yes |
| TYPE | Headphones with mic |
| APPLICATION | Gaming PC Laptop |
| CONNECTIVITY | Cable |
| INTERFACE | 3.5mm jack x 2 |
| DRIVER SIZE | 40 mm |
| FREQUENCY | 20 Hz - 20 KHz |
| HEADPHONES - SENSITIVITY | 108 dB |
| IMPEDANCE | 32 ohm |
| MICROPHONE | Yes |
| MIC SENSITIVITY | -56 dB |
| COLOR | Black |
| CABLE LENGTH | 1.8m |
| SURFACE | Textile |
| PROFILE | Low |
| TYPE OF SURFACE | For control |
| DIMENTIONS | 320x240x3mm |
| OTHERS | Optical/Laser |
| WARRANTY | 24 months |
Similar products













![Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F108 - Volcanic Switch [Linear] (English US), Black, Gray Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F108 - Volcanic Switch [Linear] (English US), Black, Gray](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f108_bgy_vs_01_HSWnGd.webp&w=130&h=130&page=)
![be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_01_7RMcES.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)

![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Box Brown Switches [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Box Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_brown_01_UiHIrU.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bk_01_GK7JBr.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_01_nOX8At.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)