MCHOSE Wireless Gaming Headphones - X9 White - Bluetooth , 2.4G
[MC-X9-1]
№: ++7673
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | MC-X9-1 |
| TYPE | Wireless headphones |
| APPLICATION | Gaming PC Consoles Laptop Mobile phone Tablet TV |
| CONNECTIVITY | Wireless Cable |
| INTERFACE | Bluetooth Wireless USB |
| DRIVER SIZE | 53 mm |
| FREQUENCY | 20 Hz - 20 KHz |
| HEADPHONES - SENSITIVITY | 113 dB |
| IMPEDANCE | 32 ohm |
| MICROPHONE | Yes |
| MIC SENSITIVITY | -38 ± 3dB |
| COLOR | White |
| WEIGHT | 300 g |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| BATTERY | 2000 mAh |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| OTHERS | 53mm Aluminum-Coated Drivers C-Media Pro-Grade Sound Chip 7.1 Surround Sound for FPS AI Noise-Canceling Microphone 15ms Ultra-Low Latency (2.4GHz Mode) 40m BT Wireless Range Adjustable Aluminum Headband (9-Step Sizing) Custom EQ Adjustment via MCHOSE M HUB |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6941750502397 |
Similar products




















