1stPlayer Case ATX - Crystal Vision CV7 Black - 5 x 120 mm included
[CV7-BK-2FAR-2FH7R-1FH7]
№: ++7669
Manufacturer: 1stPlayer
NEW Specifications:
| BRAND | 1stPlayer |
| MFG CODE | CV7-BK-2FAR-2FH7R-1FH7 |
| FORMAT | ATX mATX Mini-ITX |
| FORM FACTOR | Middle Tower |
| PSU POSITION | Bottom |
| WATERCOOLING SUPPORT | 360 mm - Top 240 mm - Top 120 mm - Top |
| RGB | Addressable Yes |
| SIDE WINDOW | Tempered glass Yes |
| INTERFACE | 1 x USB 3.0 1 x USB 2.0 HD Audio x 1 |
| INCLUDED FANS NUMBER | 3 |
| INCLUDED FANS | Side: 2 x 120 mm ARGB Bottom: 2 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm ARGB |
| OPTIONAL FANS | Side: 2 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm Top: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm Bottom: 2 x 120 mm |
| NUMBER OF 3.5" SLOTS | 1 |
| NUMEBR OF 2.5" SLOTS | 2 |
| EXPANSION SLOTS | 7 |
| CPU COOLER MAX HEIGHT | 170 mm |
| VGA CARD MAX LENGTH | 390 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Bottom-front PSU placement allows for increased airflow beneath the fans Recessed bottom fan mounts keep fans flush with the case Quick-Release Dust Filters Expansive mesh base draws cool air directly beneath vital components |
| DIMENTIONS | 425 x 215 x 467 mm |
| WEIGHT | 5.4 kg |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6977916597693 |

















