be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]
[BT003US]
№: ++7274
Manufacturer: be quiet!
Specifications:
| BRAND | be quiet! |
| MFG CODE | BT003US |
| FORMAT | 100% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Mechanical Anti-Ghosting Gaming Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | be quiet! |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | be quiet! Silent Linear Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT double-shot keycaps |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 104 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 200 cm |
| DIMENTIONS | 212 x 461 x 44 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Factory-lubricated mechanical be quiet! Silent Switches offer speed, precision and accuracy with linear actuation 3 layers of foam for extra silent keystrokes High-quality PBT double-shot keycaps with translucent legends Aluminum 3D Media Wheel and 5 macro or multimedia keys Arched ARGB diffuser on each switch for bright and even per-key illumination Customizable ARGB LED bars at the top and on both sides for atmospheric lighting effects Support for hot-swappable 5-pin MX style switches Customize your Light Mount with the be quiet! IO Center software |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4260052192566 |
Video:
Light Mount | Silence is key | be quiet!
Similar products
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_01_7RMcES.jpg&w=240&h=160&page=prod_info)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_02_mrlsyu.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_03_BNCtkS.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_04_XYywgU.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_05_VoGgxX.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_06_IdI27P.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_07_sYutcC.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_08_9PCWYE.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto Switches [Linear] - White Shadow Warrior ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto Switches [Linear] - White Shadow Warrior](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atx_rs6_ultra_white_shadow_warrior_01_MBb489.webp&w=130&h=130&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto [Linear] - Sakura Warrior ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto [Linear] - Sakura Warrior](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_ultra_sakura_warrior_ttc_rgb_01_JD4hol.webp&w=130&h=130&page=)
![Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard PCMK 2 HE TKL ANSI Black - 8K, Gateron Magnetic Switches [Linear], RGB Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard PCMK 2 HE TKL ANSI Black - 8K, Gateron Magnetic Switches [Linear], RGB](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/pulsar_pcmk_2_he_tkl_white_ansi_01_6YzxOH.webp&w=130&h=89.385194479297&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Mini Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Mini Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_mini_nazca_line_mx2a_red_01_wIsrTO.webp&w=130&h=65.193319606497&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_nazca_line_mx2a_red_01_emAQfx.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
