Darkflash PSU ATX 3.1 1250W Gold, Full Modular, PCIe 5.1 - PMT1250 A3
[PMT1250-A3]
№: ++7061   Manufacturer: Darkflash
available: yes
warranty: 84 months
share in facebook      share in facebook
Specifications:
BRAND  Darkflash
MFG CODE  PMT1250-A3
POWER  1250 W
FORMAT  ATX 3.1
TYPE  Active PFC
CERTIFICATES  80PLUS GOLD
CE
EFFICIENCY  93.1%
MODULAR  Yes
CONNECTORS  PCI-E 5.1 x 1
PCI-Express 6+2 pin x 6
SATA x 8
Molex x 4
4+4 Pin ATX/EPS x 2
20+4 Pin ATX x 1
COOLING  120 mm fan
COLOR  Black
DIMENTIONS  140 x 150 x 86 mm
OTHER  Application of ATX 3.1 specification
Direct-connected 12VHPWR, high-quality 16-pin
80 PLUS Gold certification, up to 90.5% and above
Available capacity 99.9% +12V single rail