DeepCool CPU Cooler AG620 G2 - Dual-Tower - LGA1851/AM5
[R-AG620-BKNPMG2-G]
№: ++7597
Manufacturer: DeepCool
NEW Specifications:
| BRAND | DeepCool |
| MFG CODE | R-AG620-BKNPMG2-G |
| TYPE OF COOLING | Air |
| COMPATIBILITY - INTEL | LGA 1851 LGA 1700 |
| COMPATIBILITY - AMD | AM5 AM4 |
| FAN SIZE | 120 x 120 x 25 mm x 2 pcs |
| BEARING TYPE | Hydro bearing |
| RPM | 500-2200 RPM |
| CONNECTOR | 4 pin PWM |
| AIRFLOW | 127.12 CFM |
| NOISE LEVEL (MAX) | 29.22 dBA |
| AIR PRESSURE | 2.49 mmAq |
| DIMENTIONS | 129 x 136 x 159 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Core Touch Technology (CTT 2.0) Signature matrix fin stack style Six heat-pipe Best possible thermal transfer through the nickel-plated coldplate from the CPU IHS |
| WEIGHT | 1036 g |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6933412729891 |
Similar products














