DeepCool CPU Cooler - AK500 G2
[R-AK500G2-BKNNMN-GJD]
№: ++7600
Manufacturer: DeepCool
NEW Specifications:
| BRAND | DeepCool |
| MFG CODE | R-AK500G2-BKNNMN-GJD |
| TYPE OF COOLING | Air |
| COMPATIBILITY - INTEL | LGA 1851 LGA 1700 LGA 1200 LGA 1156 LGA 1155 LGA 1151 LGA 1150 |
| COMPATIBILITY - AMD | AM5 AM4 |
| FAN SIZE | 120 x 120 x 25 mm |
| BEARING TYPE | Hydro bearing |
| RPM | 0-2200 RPM |
| CONNECTOR | 4 pin PWM |
| AIRFLOW | 63.4 CFM |
| NOISE LEVEL (MAX) | 31.45 dBA |
| AIR PRESSURE | 3.33 mmAq |
| DIMENTIONS | 129 x 117 x 159 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Core Touch Technology (CTT 2.0) Precision-machined copper base and five copper heat pipes A refined wood-grain top cover that beautifully merges natural elegance with modern performance 0-RPM Startup/Stop effectively reduces noise and prolongs fan lifespan |
| WEIGHT | 1354 g |
| WARRANTY | 36 months |
| BARCODE EAN-13 | 6933412729556 |
Video:
[Installation Guide] DeepCool AK500 G2 Series - AI Dynamic Adjustment CPU Cooler
Similar products














