Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]
[DKON2108ST-BUSPDABAAAC1]
№: ++7114
Manufacturer: Ducky
Specifications:
| BRAND | Ducky |
| MFG CODE | DKON2108ST-BUSPDABAAAC1 |
| FORMAT | 100% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Cherry |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Tactile |
| SWITCHES, NAME | Cherry MX RGB Brown Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.4mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.1mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | AC |
| KEYCAPS DESCRIPTION | AC Block Double-shot |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 108 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 450 x 140 x 40 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | QUACK Mechanics Hot-swappable and feature Kailh’s hot-swap sockets AC Block keycaps Optimized Construction Authentic Acoustics Impact Absorption |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4711281574543 |
Similar products
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_01_kAqeGO.jpg&w=240&h=160&page=prod_info)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_02_Fpe337.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_03_XA8NQY.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_04_CILnTX.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_05_bvFkvf.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_06_xP81we.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_07_1hS5hG.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_08_S0rDf5.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_09_EBkxjm.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_10_v8DCh8.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_11_yVOrjQ.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_12_7QAy9Z.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 HE Contour Flagship - 8K, Gateron Jade Pro [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 HE Contour Flagship - 8K, Gateron Jade Pro [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_60_he_con_fs_gateron_01_hsGEkf.webp&w=130&h=130&page=)
![Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard Xboard MS TKL ANSI Black - 8K, Cherry MX2A [Linear], RGB Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard Xboard MS TKL ANSI Black - 8K, Cherry MX2A [Linear], RGB](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/pulsar_xboard_ms_black_rgb_01_sy4pKd.webp&w=130&h=90.838380618425&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Brown [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_nazca_line_mx2a_brown_01_9EHexR.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - N75 PRO Caribbean Blue - Azure Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - N75 PRO Caribbean Blue - Azure Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_pro_caribbean_blue_azure_01_odGFY8.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Blue Switches [Tactile] (English US), White, Blue Light Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Blue Switches [Tactile] (English US), White, Blue Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bswbl_dyi_01_tr5D5T.webp&w=130&h=130&page=)
![MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_01_NyrVAx.webp&w=130&h=130&page=)