Ecoflow 220W Lightweight Portable Solar Panel
[EFSOLARLIGHT220W-P-DXT4EU]
№: ++7717
Manufacturer: Ecoflow
NEW Specifications:
| BRAND | Ecoflow |
| MFG CODE | EFSOLARLIGHT220W-P-DXT4EU |
| TYPE | Portable |
| MAX POWER | 220 W |
| EFFICIENCY | 25% |
| TECHNOLOGY | N Type TOPCon monocrystalline silicon |
| CONNECTORS | XT60 |
| MAX POWER VOLTAGE | 21.4 V |
| LSC | 12.2 A |
| PROTECTIONS | IP68 |
| DIMENSIONS | 2270 x 598 x 26 mm |
| DIMENSIONS (FOLDED) | 603 x 598 x 36 mm |
| WEIGHT | 5.1 kg |
| OTHERS | Lightweight and portable Up to 25% conversion efficiency rate with a bifacial design Built-in XT60 cable for easy storage and connection to power stations 30–60° adjustable support stand and integrated solar angle guide IP68 rating protects against water and dust |
| WARRANTY | 60 months |
| BARCODE EAN-13 | 4895251649858 |
Video:
How To Use EcoFlow Portable Solar Panels














