Endgame Gear XM2 8K - Gaming Mouse - Black
[EGG-XM2-8K-BLK]
№: ++6749
Manufacturer: Endgame Gear
Specifications:
| BRAND | Endgame Gear |
| MFG CODE | EGG-XM2-8K-BLK |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Left and right handed Optical |
| GRIP STYLE | Claw Grip Finger Tip Grip Palm Grip |
| MCU | NUVOTON M483 |
| SENSOR | PAW3395 |
| ACCELERATION | 50 G |
| TRACKING SPEED | 650 IPS |
| SENSITIVITY | 26000 dpi |
| LIFT OFF DISTANCE (LoT) | 2 mm 1 mm |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SWITCHES | Kailh GX |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| PROGRAMMABLE BUTTONS | Yes |
| CABLE LENGTH | 180 cm |
| DIMENSIONS | 122 x 38.5 x 66 mm |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 52 g |
| OTHERS | Ultra-fast Polling Rate with up to 8000Hz PixArt PAW3395 Sensor Kailh GX Switches developed by Endgame Gear Legendary Shape No Power-Saving Hybrid Skate Design |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4251442511180 |
Similar products














![Pulsar Wireless Gaming Mouse X2H Mini Superclear [LTD 3000] - 1K Pulsar Wireless Gaming Mouse X2H Mini Superclear [LTD 3000] - 1K](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/pulsar_x2h_wireless_mouse_size2_super_clear_01_jMY57F.webp&w=130&h=130&page=)

