Evercool Fan 50x50x10 Ball Bearing (4500 RPM) EC5010M12CA
[EC5010M12CA]
№: ++1421   Manufacturer: Evercool
available: no
warranty: 24 months
share in facebook      share in facebook
Specifications:
Dimensions:       50 x 50 x 10mm
Rated Fan Speed:       4500 RPM
Air Flow:       8.63 CFM
Noise Level:       <23 dBA
Power Consumption:       12 V, 0.09 Amp.
Watt:       1.08
Bearing:       Ball Bearing
Connector        3 Pin Molex