Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]
[MARVO-KG986W-BK]
№: ++7023
Manufacturer: Marvo
Specifications:
| BRAND | Marvo |
| MFG CODE | MARVO-KG986W-BK |
| FORMAT | 98% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.0 Wireless USB |
| TYPE | Bluetooth Wireless Gaming Mechanical Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | Marvo |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Banana Crystal Linear Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.6±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 45±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | ABS |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 101 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 160 cm |
| DIMENTIONS | 409 x 142 x 40 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Tri-Mode Connectivity Hot-Swappable Mechanical Switches Premium Gasket Build Vibrant RGB Backlighting Superior Sound Dampening Massive 4000mAh Battery Software Customization Full-Key Anti-Ghosting |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391938645 |
Similar products
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_01_XJq8Y8.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_02_V1snAQ.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_03_29FlQ4.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_04_7ZJMrV.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_05_5qM8Ok.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_06_7UVgbk.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_07_fnCNVA.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_08_402qDM.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_09_vXgdU6.jpg&w=80&h=80&page=)

![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_01_4OEz8x.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Purple Switches [Tactile] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Purple Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_jell_or_purlple_01_6BbNHR.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_nazca_line_mx2a_red_01_emAQfx.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)

![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Caribbean Blue - Power Silver Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Caribbean Blue - Power Silver Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_v87_caribbean_ps_01_W1gQ7e.webp&w=130&h=73.0234375&page=)