Xtrike ME Gaming Mechanical keyboard 104 keys - GK-803 EN (English US)
[XTRM-GK-803-EN-BK]
№: ++7626
Manufacturer: Xtrike ME
NEW Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-GK-803-EN-BK |
| FORMAT | 100% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| NUMBER OF KEYS | 104 |
| BACKLIGHT | Rainbow Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 425 x 120 x 35 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Advanced anti-ghosting with 26 keys rollover support Rainbow backlight with multiple lighting schemes |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391939116 |
Similar products




![MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 - 8K, Ice Blue Magnetic Switch [Linear] (English US), White MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 - 8K, Ice Blue Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace68_15_01_H1PS4E.webp&w=130&h=130&page=)
![Marvo Gaming Mechanical Keyboard Arma 82 KG936 - 1K, TNT Peach Switches [Linear], (English US) Marvo Gaming Mechanical Keyboard Arma 82 KG936 - 1K, TNT Peach Switches [Linear], (English US)](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_arma_82_kg936_01_A8EQ7i.webp&w=130&h=130&page=)



