MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black
[MC-ACE68AIR-10]
№: ++7677
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | MC-ACE68AIR-10 |
| FORMAT | 65% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Mount Tai |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Tactile |
| SWITCHES, NAME | Mount Tai Magnetic Switch GT |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.4±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 35±8gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT Cherry Profile keycap |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SCAN RATE | 256 KHz |
| LATENCY | 0.08 ms |
| NUMBER OF KEYS | 68 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 314 x 116.5 x 34.6 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | 8kHz Polling Rate 128K Scan Rate 0.005mm- 3.4mm Actuation Range 0.005mm RT Accuracy 0.1ms Latency |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6973654169390 |
Video:
MCHOSE Ace 68 Air | Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard with RGB lightbox
Similar products
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_01_T3BAlu.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_02_EVQCUk.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_03_n6fMop.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_04_dPuzEI.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_05_6HOwEd.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_06_UcXteJ.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_07_3VaCw8.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_08_jkJ0G4.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_09_NgW6JF.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_10_JcZb6B.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_11_3tWNwp.jpg&w=80&h=28.56&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_10_12_AfPp2U.jpg&w=80&h=34.68&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 HE Contour Flagship - 8K, Gateron Jade Pro [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 HE Contour Flagship - 8K, Gateron Jade Pro [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_68_fs_c_gateron_jade_01_5VlPKI.webp&w=130&h=130&page=)

![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_01_NAixJZ.webp&w=130&h=82.74099883856&page=)

![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_nazca_line_mx2a_red_01_emAQfx.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_01_nOX8At.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)