Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]
[MARVO-KG985W-BK]
№: ++7022
Manufacturer: Marvo
Specifications:
| BRAND | Marvo |
| MFG CODE | MARVO-KG985W-BK |
| FORMAT | 75% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.0 Wireless USB |
| TYPE | Bluetooth Wireless Gaming Mechanical Multimedia Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | Marvo |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Banana Crystal Linear Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.6±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 45±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | ABS |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 82 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 160 cm |
| DIMENTIONS | 332 x 141 x 40 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Tri-Mode Connectivity Hot-Swappable Mechanical Switches Premium Gasket Build South-Facing RGB Lighting Advanced Sound Dampening Massive 4000mAh Battery Full Software Customization Full-Key Anti-Ghosting |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391938638 |
Similar products
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_01_uH3qGZ.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_02_zTQAS6.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_03_o04cm6.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_04_wRZODE.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_05_5P5JXc.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_06_34RE5a.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_07_0NfzJh.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_08_UdwH8I.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_09_VKDVRM.jpg&w=80&h=80&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard FIRE 68 RGB - 8K, Gateron Dual-Rail Magnetic Switches [Linear], RGB - White Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard FIRE 68 RGB - 8K, Gateron Dual-Rail Magnetic Switches [Linear], RGB - White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_fire_68_rgb_wh_01_WqZ50L.webp&w=130&h=130&page=)
![Marvo Gaming Mechanical keyboard Saber 61 KG933G White - 61 keys, Red Switches [Linear] Marvo Gaming Mechanical keyboard Saber 61 KG933G White - 61 keys, Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_kg993g_wh_01_ISITB8.webp&w=129.93503248376&h=130&page=)
![MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_01_1Cx7wN.webp&w=130&h=130&page=)


