MCHOSE K7 Ultra Black - Wireless Gaming Mouse - Dual 8K, Omron Mechanical, Magnetic Charging Dock
[HW-K7-13]
№: ++7686
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | HW-K7-13 |
| CONNECTION | Bluetooth Wireless USB |
| TYPE | Wireless Gaming Optical Left and right handed |
| GRIP STYLE | Claw Grip Palm Grip Finger Tip Grip |
| MCU | Realtek |
| SENSOR | PAW3950 |
| ACCELERATION | 50 G |
| TRACKING SPEED | 750 IPS |
| SENSITIVITY | 42000 dpi |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SWITCHES | Omron Mechanical Switch |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| PROGRAMMABLE BUTTONS | 6 Yes |
| BATTERY | Lithuim-ion rechargable |
| BATTERY WORK TIME | Up to 120hrs |
| CABLE LENGTH | 150 cm |
| DIMENSIONS | 127.3 x 63.8 x 39.9 mm |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 59 g |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| OTHERS | 8K Receiver & Magnetic Wireless Charging Dock 2-in-1 Omron Mechanical Switches TTC Gold Wheel Encoder 100% PTFE Skates Up to 42,000 DPI sensitivity M HUB Driver (Web + App) Battery: 500 mAh |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6941750502946 |
Video:
MCHOSE K7 Ultra Lightweight Wireless Gaming Mouse | Pro-Level Play. Magnetic Charge
Similar products




















