Thermalright PSU ATX 3.1 1000W Platinum - TR-SP1000 Black
[TR-SP1000]
№: ++7053   Manufacturer: Thermalright
available: yes
warranty: 60 months
share in facebook      share in facebook
Specifications:
BRAND  Thermalright
MFG CODE  TR-SP1000
POWER  1000 W
FORMAT  ATX 3.1
TYPE  Active PFC
CERTIFICATES  80PLUS PLATINUM
CE
EFFICIENCY  92%
MODULAR  Yes
CONNECTORS  PCI-E 5.1 x 1
PCI-Express 6+2 pin x 3
Molex x 4
SATA x 10
4+4 Pin ATX/EPS x 2
20+4 Pin ATX x 1
COOLING  120 mm fan
COLOR  Black
DIMENTIONS  150 x 140 x 85 mm
OTHER  Fully compatible with ATX 3.1 Specification, up to 200% Power Excursion