VGN Wireless Professional Gaming Mechanical Keyboard - V87 PRO Side Engraving - Aniya Switches
[V87-PRO-SIDE-ENGR]
№: ++6508
Manufacturer: VGN
Specifications:
| BRAND | VGN |
| MFG CODE | V87-PRO-SIDE-ENGR |
| FORMAT | 80% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.0 Wireless USB |
| TYPE | Bluetooth Multimedia Mechanical Gaming Wireless Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | BSUN |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | BSUN Aniya |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.2mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.2±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 42±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | Side Print |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 87 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 363.8 x 136.6 x 43.66 mm |
| COLOR | Grey Black |
| OTHERS | 8000 mAh battery Hot-Swappable Switches Gasket Structure Low latency mode Silicone dampening pads Single key slot PCB White Poron foam N-Key rollover 16.8M RGB |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6975943531482 |
Similar products















![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - White, 8K, Gateron Jade Customized [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - White, 8K, Gateron Jade Customized [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_60_pro_whgat_jade_custom_01_9EnR7x.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Maillard Switch [Linear] (English US), Purple, White Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Maillard Switch [Linear] (English US), Purple, White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak980_white_purple_ms_01_4qRaXq.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Aura Black - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_aura_bk_cherry_brown_01_kAqeGO.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)

![Marvo Gaming Mechanical keyboard Saber 61 KG933G - 61 keys, Red Switches [Linear] Marvo Gaming Mechanical keyboard Saber 61 KG933G - 61 keys, Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_kg993g_bk_01_g0mFQB.webp&w=130&h=129.935&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bk_01_GK7JBr.webp&w=130&h=130&page=)