ATK Wireless Professional Gaming Mechanical Keyboard - Z87 PRO Side Engraving - Aniya Switches
[Z87-PRO-SIDE-ENGR]
№: ++6528
Manufacturer: ATK
Specifications:
| BRAND | ATK |
| MFG CODE | Z87-PRO-SIDE-ENGR |
| FORMAT | 80% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.0 Wireless USB |
| TYPE | Bluetooth Multimedia Mechanical Gaming Wireless Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | BSUN |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | BSUN Aniya |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.2mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.2±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 42±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | Side Print |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| LATENCY | 0.1 ms |
| NUMBER OF KEYS | 87 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 362.7 x 134.3 x 40.1 mm |
| COLOR | Grey Black |
| OTHERS | 8000 mAh battery Hot-Swappable Switches Gasket Structure eSport 1ms Ultra-low Latency Tri-Mode: Bluetooth5.0, 2.4G, Wired Silicone dampening pads N-Key rollover 16.8M RGB CNC Aluminum Top Case, ABS Bottom Case |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6976742070899 |
Similar products











![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Maillard Switch [Linear] (English US), Purple, White Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Maillard Switch [Linear] (English US), Purple, White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak980_white_purple_ms_01_4qRaXq.webp&w=130&h=130&page=)



![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 HE Contour Flagship - 8K, Magnetic Amber Pro [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 HE Contour Flagship - 8K, Magnetic Amber Pro [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_68_fs_c_amber_pro_01_xYnPll.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Mini Wireless White - Ducky AI Switches [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Mini Wireless White - Ducky AI Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_x_mini_wireless_wh_01_vHDVQC.webp&w=130&h=78.479757642523&page=)