Xtrike ME Wireless Gaming Mechanical keyboard - GK-995W - RED switches, BT5.2, 2.4G
[XTRM-GK-995W-BK]
№: ++6959
Manufacturer: Xtrike ME
Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-GK-995W-BK |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.2 Wireless USB |
| TYPE | Gaming Wireless Anti-Ghosting Bluetooth Mechanical Multimedia |
| SWITCHES, NAME | Red Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.8±0.4mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 68 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 312 x 102 x 40 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Full Anti-Ghosting Wired, 2.4G, Bluetooth 5.2 Driver Programmable |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391938560 |
Similar products








![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Moon Switches [Linear] (English US), Black, Gray, RGB Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Moon Switches [Linear] (English US), Black, Gray, RGB](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bgy_ms_01_jH4JZ5.webp&w=130&h=130&page=)



![Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard AU75 - Bloomfield Switch [Linear] (English US), Beige Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard AU75 - Bloomfield Switch [Linear] (English US), Beige](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_au75_beige_bs_01_0iOHWC.webp&w=130&h=78.136363636364&page=)