Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White
[F75HE-BKS-WH]
№: ++7718
Manufacturer: Aula
NEW Specifications:
| BRAND | Aula |
| MFG CODE | F75HE-BKS-WH |
| FORMAT | 75% |
| CONNECTION | Bluetooth Wireless USB |
| TYPE | Mechanical Bluetooth Wireless Gaming Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | Aula |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Black King |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 60 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.4±0.1mm |
| ACTUATION FORCE | 53±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | Side Engraved Cherry |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 80 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 322.7 x 143.2 x 43.1 mm |
| COLOR | White |
| OTHERS | Polling rate: Wired - 8000Hz, 2.4G - 1000Hz, Bluetooth - 125Hz Gasket structure, delicate and soft touch Battery capacity: 4000mAh Battery life: about 23 hrs (with RGB), 40 hrs (without RGB) |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6978080506986 |
Similar products
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f75he_whc_01_evlSI8.jpg&w=240&h=151&page=prod_info)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f75he_whc_02_hG5tRC.jpg&w=80&h=50.809702767339&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f75he_whc_03_FQ4ylY.jpg&w=80&h=51.654626762986&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f75he_whc_04_9IqoKx.jpg&w=80&h=42.20922677063&page=)
![Marvo Gaming Mechanical keyboard Saber 61 KG933G - 61 keys, Red Switches [Linear] Marvo Gaming Mechanical keyboard Saber 61 KG933G - 61 keys, Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_kg993g_bk_01_g0mFQB.webp&w=130&h=129.935&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Red [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_nazca_line_mx2a_red_01_emAQfx.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard NOVA 75 - Star Vector Switch [Linear] (English US), White Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard NOVA 75 - Star Vector Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_nova75_wh_gr_01_CChfhQ.webp&w=130&h=130&page=)
![Marvo Professional Gaming Mechanical Keyboard Magma M40 KG964 - 8K, Magnetic Switches [Tactile] Marvo Professional Gaming Mechanical Keyboard Magma M40 KG964 - 8K, Magnetic Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_magma_m40_kg964_01_fatTMX.webp&w=130&h=130&page=)

![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Silver Switches [Linear] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Silver Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_jell_or_silver_01_NmVZUt.webp&w=130&h=130&page=)