Gamdias Fan Pack 3-in-1 3x120mm - AEOLUS P2-1203 White, Swappable Fan Blades (Reverse Fan Blades Included), Daisy-Chain, Infinity Mirror
[AEOLUS P2-1203-WH]
№: ++6621   Manufacturer: Gamdias
available: yes
warranty: 24 months
share in facebook      share in facebook
Specifications:
BRAND  Gamdias
MFG CODE  AEOLUS P2-1203-WH
DIMENTIONS(mm)  120 x 120 x 30 mm x 3 pcs
RPM  1000-2400 RPM
VOLTAGE  12 V DC
REVERSE BLADE  Yes
BEARING TYPE  Hydraulic Bearing
AIRFLOW  74.97 CFM
AIR PRESSURE  3.1 mmH2O
NOISE LEVEL  33 dBA
CONNECTOR  3 pin ADD-RGB 5V (V-D-NC-G)
4 pin PWM
RGB  RGB Hub included
Addressable RGB LED
Yes
LIGHTING  Infinity Mirror A-RGB
COLOR  White
OTHERS  Swappable Fan Blades (Reverse Fan Blades Included)
Daisy Chain Via Cableless Connection
Includes a Lighting Controller
30mm Thickness Fans