Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]
[MAD-68-PRO-MAGSLV-BK]
№: ++6975
Manufacturer: Madlions
Specifications:
| BRAND | Madlions |
| MFG CODE | MAD-68-PRO-MAGSLV-BK |
| FORMAT | 65% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | FGG |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Silver Magnetic Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.8±0.3mm |
| ACTUATION FORCE | 37±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT keycap Side Print |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SCAN RATE | 128 KHz |
| LATENCY | 0.1 ms |
| NUMBER OF KEYS | 68 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Polling Rate: 8K Latency: 0.1 ms Ultra-low Scan Rate 128K Positioning Plate: Aluminum Alloy Positioning Plate Backlight: 16 Million Color RGB Full In-House Web Driver Sensor: High-Precision Hall Sensor Adaptive Precision Calibration |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6977700931467 |
Similar products
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_01_JYWUwZ.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_02_8LIR8u.jpg&w=80&h=32.32&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_03_HX6AEQ.jpg&w=80&h=37.44&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_04_BInA2q.jpg&w=80&h=27.6&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_05_cu54h9.jpg&w=80&h=60&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_06_H79rpH.jpg&w=80&h=59.08&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_07_LQW0dw.jpg&w=80&h=60.28&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_08_XKNgs0.jpg&w=80&h=52.36&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_09_kfi5dn.jpg&w=80&h=52.76&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_10_UaloAR.jpg&w=80&h=61.56&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 PRO - Black, 8K, Sealed Silver Magnetic [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_madlions_mad_68_pro_mag_silver_bk_11_O7MPlg.jpg&w=80&h=65.6&page=)

![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, Gateron Jade Gaming [Linear] - Sakura Warrior ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, Gateron Jade Gaming [Linear] - Sakura Warrior](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_ultra_sakura_warrior_gateron_jade_01_uZmgQf.webp&w=130&h=130&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 HE Contour Flagship - 8K, Gateron Jade Pro [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 HE Contour Flagship - 8K, Gateron Jade Pro [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_68_fs_c_gateron_jade_01_5VlPKI.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura Black - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura Black - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_bk_01_P9nDAr.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), White MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 Air - 8K, Mount Tai Magnetic Switch GT [Tactile] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68air_9_01_lyEF14.webp&w=130&h=130&page=)
