Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard NANO 68 WH - 8K, Magnetic Amber Pro Switches, (English US)
[NANO-68-WH-MAP]
№: ++7434
Manufacturer: Madlions
Specifications:
| BRAND | Madlions |
| MFG CODE | NANO-68-WH-MAP |
| FORMAT | 65% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Anti-Ghosting Mechanical Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Amber |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Magnetic Amber Pro |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.8±0.3mm |
| ACTUATION FORCE | 37±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SCAN RATE | 128 KHz |
| LATENCY | 0.125 ms |
| NUMBER OF KEYS | 68 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| COLOR | White |
| OTHERS | Sleek Design: Compact 68-key layout, perfect for saving desk space. High Performance: Responsive and reliable, ideal for work and play. Efficient Layout: Optimized keyboard layout for smooth typing and productivity. Comfortable Typing: Maintains excellent comfort without sacrificing style. Space-Saving: Maximizes workspace while offering full functionality. |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6977700930897 |
Video:
?Top Typing Feel: MADLIONS Nano 68 Magnetic Switch Keyboard
Similar products










![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - White, 8K, Gateron Jade Customized [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - White, 8K, Gateron Jade Customized [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_60_pro_whgat_jade_custom_01_9EnR7x.webp&w=130&h=130&page=)


![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Mille feuille Yellow Switches [Linear] (English US), White Gray, White Light Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Mille feuille Yellow Switches [Linear] (English US), White Gray, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_mfys_wg_01_u1AOa0.webp&w=130&h=130&page=)