Seasonic PSU 1300W Platinum, Full Modular - PRIME PX-1300 - SSR-1300PD
[SSR-1300PD]
№: ++4168   Manufacturer: Seasonic
available: no
warranty: 144 months
share in facebook      share in facebook
Specifications:
BRAND  Seasonic
MFG CODE  SSR-1300PD
POWER  1300 W
FORMAT  ATX
TYPE  Active PFC
CERTIFICATES  80PLUS GOLD
CE
EFFICIENCY  92%
MODULAR  Yes
CONNECTORS  PCI-Express 6+2 pin x 8
Molex x 5
SATA x 14
4+4 Pin ATX/EPS x 2
20+4 Pin ATX x 1
COOLING  135 mm fan
COLOR  Black
DIMENTIONS  170 x 150 x 86 mm ( L x W x H)