VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - VXE75 V2 Misty Purple - Aniya Switches, BT5.0, 2.4G, Aluminium
[VXE75-V2-MISTY-PRPL]
№: ++6297
Manufacturer: VGN
Specifications:
| BRAND | VGN |
| MFG CODE | VXE75-V2-MISTY-PRPL |
| FORMAT | 75% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.0 Wireless USB |
| TYPE | Bluetooth Wireless Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | BSUN |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | BSUN Aniya |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.2mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.2±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 42±5gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT Cherry Profile keycap |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| LATENCY | 0.1 ms |
| NUMBER OF KEYS | 80 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| COLOR | Purple |
| OTHERS | 3500 mAh battery Pure CNC Standard 6063 Aluminium Anodized Electrophoresis Ultra-low Latency - Smart Speed X Premium PBT Cherry Profile Keycap Silicone Gasket Structure Five-Layer Sound Dampening |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6975943531994 |
Similar products










![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Mini Wireless White - Ducky AI Switches [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Mini Wireless White - Ducky AI Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_x_mini_wireless_wh_01_vHDVQC.webp&w=130&h=78.479757642523&page=)

![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bk_01_GK7JBr.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Mini Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Brown [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Mini Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_mini_nazca_line_mx2a_br_01_ktGwg4.webp&w=130&h=65.193319606497&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard FIRE 68 RGB - 8K, Gateron Dual-Rail Magnetic Switches [Linear], RGB - White Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard FIRE 68 RGB - 8K, Gateron Dual-Rail Magnetic Switches [Linear], RGB - White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_fire_68_rgb_wh_01_WqZ50L.webp&w=130&h=130&page=)
![Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard MINI 60 HE PRO 8K - Stormrise Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard MINI 60 HE PRO 8K - Stormrise Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_mini60pro_01_QrFcc6.webp&w=130&h=130&page=)