Xtrike ME Gaming Keyboard 104 keys - KB-512 BK - Silent
[XTRM-KB-512-BK]
№: ++6954
Manufacturer: Xtrike ME
Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-KB-512-BK |
| FORMAT | 100% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, TECH | Membrane |
| SWITCH LIFETIME | 10 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 55±10gf |
| KEYCAPS MATERIAL | ABS |
| NUMBER OF KEYS | 108 |
| BACKLIGHT | Rainbow Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 449 x 143 x 38 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | ABS Keycaps Multimedia Functions Quiet and Reliable |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391936153 |
Similar products








![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Silver Switches [Linear] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Silver Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_jell_or_silver_01_NmVZUt.webp&w=130&h=130&page=)
![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Caribbean Blue - Power Purple Switches [Tactile] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Caribbean Blue - Power Purple Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_carr_bl_purlple_01_GKEuml.webp&w=130&h=130&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard FIRE 68 RGB - 8K, Gateron Dual-Rail Magnetic Switches [Linear], RGB - White Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard FIRE 68 RGB - 8K, Gateron Dual-Rail Magnetic Switches [Linear], RGB - White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_fire_68_rgb_wh_01_WqZ50L.webp&w=130&h=130&page=)


