DeepCool CPU Cooler AG400 G2 - LGA1851/AM5
[R-AG400-BKNPMG2-G]
№: ++7596
Manufacturer: DeepCool
NEW Specifications:
| BRAND | DeepCool |
| MFG CODE | R-AG400-BKNPMG2-G |
| TYPE OF COOLING | Air |
| COMPATIBILITY - INTEL | LGA 1851 LGA 1700 |
| COMPATIBILITY - AMD | AM5 AM4 |
| FAN SIZE | 120 x 120 x 25 mm |
| BEARING TYPE | Hydro bearing |
| RPM | 500-2200 RPM |
| CONNECTOR | 4 pin PWM |
| AIRFLOW | 70.09 CFM |
| NOISE LEVEL (MAX) | 29.22 dBA |
| AIR PRESSURE | 2.49 mmAq |
| DIMENTIONS | 125 x 92 x 152 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Optimized tower layout and four direct-contact heat pipes Outfitted with all-new semi-integral blade fan Durable mounting hardware |
| WEIGHT | 631 g |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6933412730026 |
Similar products














