Xtrike ME Gaming COMBO CM-406 - Keyboard, Mouse, Headset, Mousepad - XTRM-CM-406
[XTRM-CM-406]
№: ++3723
Manufacturer: Xtrike ME
Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-CM-406 |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Anti-Ghosting Multimedia |
| NUMBER OF KEYS | 104 |
| BACKLIGHT | Yes 7 colors |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 465 x 180 x 25 mm |
| COLOR | Black |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Optical |
| SENSITIVITY | 1600 dpi |
| NUMBER OF BUTTONS | 4 |
| CABLE LENGTH | 140 cm |
| COLOR | Black |
| BACKLIGHT | 7 colors |
| TYPE | Headphones with mic |
| APPLICATION | Gaming PC Laptop |
| CONNECTIVITY | Cable |
| INTERFACE | 3.5 mm jack x 2 |
| DRIVER SIZE | 40 mm |
| FREQUENCY | 20 Hz - 20 KHz |
| HEADPHONES - SENSITIVITY | 105 dB |
| IMPEDANCE | 32 ohm |
| MICROPHONE | Yes |
| MIC SENSITIVITY | -58 dB |
| COLOR | Black |
| CABLE LENGTH | 1.9 m |
| SURFACE | Textile |
| PROFILE | Low |
| TYPE OF SURFACE | For control |
| DIMENTIONS | 250 x 210 x 2 mm |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391922521 |
Similar products






![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Purple Switches [Tactile] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Jelly Orange - Power Purple Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_jell_or_purlple_01_6BbNHR.webp&w=130&h=130&page=)

![Marvo Professional Gaming Mechanical Keyboard Magma M40 KG964 - 8K, Magnetic Switches [Tactile] Marvo Professional Gaming Mechanical Keyboard Magma M40 KG964 - 8K, Magnetic Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_magma_m40_kg964_01_fatTMX.webp&w=130&h=130&page=)


![Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f75he_whc_01_evlSI8.webp&w=130&h=81.803607214429&page=)