Xtrike ME Gaming Mechanical keyboard 82 keys TKL - GK-996 - (English US)
[XTRM-GK-996-BK]
№: ++7629
Manufacturer: Xtrike ME
NEW Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-GK-996-BK |
| FORMAT | 80% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| NUMBER OF KEYS | 82 |
| BACKLIGHT | Rainbow Yes |
| CABLE LENTH | 160 cm |
| DIMENTIONS | 328 x 136 x 36 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Advanced anti-ghosting with 26 keys rollover Rainbow backlight with multiple lighting schemes |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391939093 |
Similar products




![Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear] Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 75 - KG985W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_75_kg985w_bk_01_uH3qGZ.webp&w=130&h=130&page=)

![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Flying Fish [Linear] (English US), Black, Gray Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Flying Fish [Linear] (English US), Black, Gray](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_pro_bgy_ffs_01_WLCOoQ.webp&w=130&h=130&page=)