Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]
[DKON2108ST-BUSPDCLAWSC1]
№: ++7116
Manufacturer: Ducky
Specifications:
| BRAND | Ducky |
| MFG CODE | DKON2108ST-BUSPDCLAWSC1 |
| FORMAT | 100% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Cherry |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Tactile |
| SWITCHES, NAME | Cherry MX RGB Brown Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.4mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.1mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | Double-shot PBT |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 104 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 450 x 140 x 40 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | QUACK Mechanics Hot Swappable Mechanical Keyboard True PBT Double Shot Keycaps Optimized Construction Authentic Acoustics Impact Absorption |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4711281565756 |
Video:
Ducky One 3 Classics Appear?ft. Quack Mechanics
Similar products
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_01_NAixJZ.jpg&w=240&h=152&page=prod_info)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_02_wGMxDX.jpg&w=80&h=49.903244166192&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_03_yWk5Mj.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_04_tIJL1H.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_05_tvL1sf.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_06_0Pahhc.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_07_R3rrJI.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_08_K0fUdt.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_09_vHxJJi.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Classic - Cherry MX RGB Brown Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_classic_bk_cherry_brown_10_ZfXCTa.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 HE Contour Flagship - 8K, Magnetic Amber Pro [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 HE Contour Flagship - 8K, Magnetic Amber Pro [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/fgg_mad_60_he_contour_fs_amber_01_qH7d1u.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_01_URt5zl.webp&w=130&h=130&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - Black, 8K, Gateron Jade Customized [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - Black, 8K, Gateron Jade Customized [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_60_pro_bkgat_jade_custom_01_ghozvp.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Red Switches [Linear] (English US), Black, White Backlight](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bk_01_GK7JBr.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Gift Switch [Linear] (English US), Black, Gray Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Gift Switch [Linear] (English US), Black, Gray](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_pro_bgy_gs_01_sHLhD4.webp&w=130&h=130&page=)
![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - N75 PRO Jelly Orange - Kailh Vaporwave Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - N75 PRO Jelly Orange - Kailh Vaporwave Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_pro_jelly_orange_vaporwave_01_E3a6bj.webp&w=130&h=130&page=)