Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Mini Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Speed Silver
[DKON2361ST-CPUSPTCHNAZ001]
№: ++7121
Manufacturer: Ducky
Specifications:
| BRAND | Ducky |
| MFG CODE | DKON2361ST-CPUSPTCHNAZ001 |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Cherry |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Cherry MX2A RGB Speed Silver |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 1.2±0.3mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.4±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | Triple-shot PBT |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 61 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 310 x 110 x 40 mm |
| COLOR | Blue Black |
| OTHERS | QUACK Mechanics 8K Polling Rate Hot Swappable Mechanical Keyboard Triple-Shot PBT Keycaps South-Facing Design CHERRY MX2A Switch |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4711394397084 |
Video:
Ducky One 3 Pro Nazca
Similar products













![Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White Aula Wireless Gaming Mechanical Keyboard F75HE - Black King Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/aula_f75he_whc_01_evlSI8.webp&w=130&h=81.803607214429&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 R White- 8K, Kunlun Magnetic Switches [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 68 R White- 8K, Kunlun Magnetic Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_68_r_wh_01_2Nk55T.webp&w=130&h=130&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - Black ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_bk_gat_jade_pro_01_CwxVix.webp&w=130&h=130&page=)

![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Mini Wireless Black - Ducky AI Switches [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Mini Wireless Black - Ducky AI Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_x_mini_wireless_bk_01_k0cceG.webp&w=130&h=78.479757642523&page=)
