Xtrike ME Gaming Mechanical keyboard - GK-918 - BLUE switches, 104 key
[XTRM-GK-918]
№: ++6950
Manufacturer: Xtrike ME
Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-GK-918 |
| FORMAT | 100% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, NAME | Blue Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 60±10gf |
| NUMBER OF KEYS | 104 |
| BACKLIGHT | Rainbow Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 441 x 131 x 35 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | 25 keys Anti-Ghosting No-Driver Needed Wear-Resistant Keycaps |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391934487 |
Similar products



![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Jelly Orange - Dynamic Silver Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Jelly Orange - Dynamic Silver Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_v87_jelly_orange_ps_01_7GLsLI.webp&w=130&h=73.091145833333&page=)


![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Caribbean Blue - Power Silver Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Caribbean Blue - Power Silver Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_v87_caribbean_ps_01_W1gQ7e.webp&w=130&h=73.0234375&page=)

