Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light
[AJ-AK820-ARS-GW]
№: ++7652
Manufacturer: Ajazz
NEW Specifications:
| BRAND | Ajazz |
| MFG CODE | AJ-AK820-ARS-GW |
| FORMAT | 75% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Anti-Ghosting Gaming Mechanical Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Ajazz |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | AS Red Switch |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.4mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.5±0.4mm |
| ACTUATION FORCE | 60±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | Double-shot PBT |
| NUMBER OF KEYS | 81 |
| BACKLIGHT | Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 327 x 136 x 40 mm |
| COLOR | White Grey |
| OTHERS | PBT Keycaps Gasket-mounted & Sound Dampening Foams: A New Standard for Comfort and Precision |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6976412980169 |
Video:
Ajazz AK820 Gray and Yellow #ajazz
Similar products
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_01_URt5zl.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_02_4TYfoK.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_03_NSunKc.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_04_Zgbnnc.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_05_5G8nG6.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_06_Q3EIRa.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_07_KkqDWu.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_08_LTFIlT.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light Gaming Mechanical Keyboard AK820 - AS Red Switch [Linear] (English US), Gray White, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_as_rs_gw_wl_09_ltfYh3.jpg&w=80&h=80&page=)


![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto Switches [Linear] - White Shadow Warrior ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto Switches [Linear] - White Shadow Warrior](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atx_rs6_ultra_white_shadow_warrior_01_MBb489.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Blue Switches [Tactile] (English US), White, Blue Light Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Blue Switches [Tactile] (English US), White, Blue Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bswbl_dyi_01_tr5D5T.webp&w=130&h=130&page=)

![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Wireless Black - Ducky AI Switches [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One X Wireless Black - Ducky AI Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_x_wireless_bk_01_wFG2oJ.webp&w=130&h=78.479757642523&page=)