Ajazz Open box item - Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Gift Switch [Linear] (English US), Black, Gray
[AJ-AK980-V2-GS-BK]
№: ++100007393
Manufacturer: Ajazz
Specifications:
| BRAND | Ajazz |
| MFG CODE | AJ-AK980-V2-GS-BK |
| FORMAT | 80% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.1 Wireless USB |
| TYPE | Gaming Wireless Bluetooth Anti-Ghosting Mechanical Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Ajazz |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Ajazz Gift Switch V2 |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 60 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.4mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.3±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 45±8gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | ABS |
| NUMBER OF KEYS | 97 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 160 cm |
| DIMENTIONS | 41.6 x 14.8 x 1.9 cm |
| COLOR | Yellow Grey Black |
| OTHERS | 10000 mAh lithium battery 1.14 inch TFT color screen Compatible with Windows/MacOS/Android Hot swappable switch seat Side function keys Matrix: Full key no punch |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6976412986604 |
Video:
? Ajazz AK980 V2 UNBOXING
Similar products
![Open box item - Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Gift Switch [Linear] (English US), Black, Gray Open box item - Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Gift Switch [Linear] (English US), Black, Gray](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak980v2_gs_bk_01_GZ4EN8.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)

![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Caribbean Blue - Power Purple Switches [Tactile] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Caribbean Blue - Power Purple Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_carr_bl_purlple_01_GKEuml.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Maillard Switch [Linear] (English US), Purple, White Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK980 V2 - Maillard Switch [Linear] (English US), Purple, White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak980_white_purple_ms_01_4qRaXq.webp&w=130&h=130&page=)
![Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 65 - KG984W Black - Banana Crystal [Linear] Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 65 - KG984W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_65_kg984w_bk_01_LnrKvY.webp&w=130&h=130&page=)
![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - Black, 8K, Gateron Jade Customized [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - Black, 8K, Gateron Jade Customized [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_60_pro_bkgat_jade_custom_01_ghozvp.webp&w=130&h=130&page=)
![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini Pure White - Kailh Box Brown [Tactile] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini Pure White - Kailh Box Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_mini_pure_white_kailh_brown_01_Rux2oQ.webp&w=130&h=73.595041322314&page=)