Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]
[DKON2061ST-KUSPDAZTR2]
№: ++7112
Manufacturer: Ducky
Specifications:
| BRAND | Ducky |
| MFG CODE | DKON2061ST-KUSPDAZTR2 |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Mechanical Gaming Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | Kailh |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | Kailh Red |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 1.8±0.3mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.6±0.3mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT double-shot keycaps |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 61 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 155 cm |
| DIMENTIONS | 308 x 108 x 40 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Multiple switches options Powerful hardware Ducky Macro 2.0 USB Type-C connector Spacebar atmosphere LED 10 Additional PBT Double-Shot keycaps |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4711281573768 |
Video:
Ducky One 2 Mechanical Keyboard Video
Similar products
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_01_4OEz8x.jpg&w=240&h=160&page=prod_info)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_02_4Gjgy6.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_03_qBwvcV.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_04_F84er4.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_05_h0Qydv.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_06_OZhL8S.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_07_jepyvC.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_08_joINwP.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_09_8s5SIk.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_10_j9KB0I.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_11_Nfqb5B.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_12_iw8a2r.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_13_9zvX15.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_14_VIyNXP.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 2 Pro Mini - Kailh Red Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one2_pro_kailh_red_15_wATLPz.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)

![Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - White, 8K, Gateron Jade Customized [Linear] Madlions Professional Gaming Mechanical Keyboard MAD 60 PRO - White, 8K, Gateron Jade Customized [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/madlions_mad_60_pro_whgat_jade_custom_01_9EnR7x.webp&w=130&h=130&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - White ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_wh_gat_jade_pro_01_KhFReZ.webp&w=130&h=130&page=)
![Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard PCMK 2 HE TKL ANSI White - 8K, Gateron Magnetic Switches [Linear], RGB Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard PCMK 2 HE TKL ANSI White - 8K, Gateron Magnetic Switches [Linear], RGB](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/pulsar_pcmk_2_he_tkl_white_ansi_01_rJNiDL.webp&w=130&h=91.774557165862&page=)
![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Flying Fish [Linear] (English US), Black, Gray Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Flying Fish [Linear] (English US), Black, Gray](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_pro_bgy_ffs_01_WLCOoQ.webp&w=130&h=130&page=)
