Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]
[DKON2161ST-BUSPDAWWWWC1]
№: ++7118
Manufacturer: Ducky
Specifications:
| BRAND | Ducky |
| MFG CODE | DKON2161ST-BUSPDAWWWWC1 |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Mechanical Gaming Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | Cherry |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Tactile |
| SWITCHES, NAME | Cherry MX RGB Brown Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 2.0±0.4mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.1mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | AC |
| KEYCAPS DESCRIPTION | AC Block Double-shot |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 61 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 310 x 110 x 40 mm |
| COLOR | White |
| OTHERS | QUACK Mechanics AC Block keycaps Optimized Construction Authentic Acoustics Impact Absorption |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 4711281575175 |
Similar products
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_01_nOX8At.jpg&w=240&h=160&page=prod_info)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_02_IjfRC9.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_03_yNLwpI.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_4_hULK3l.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_05_piO0nW.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_06_rrWbxl.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_07_JRugUd.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_08_0Cc5VY.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_09_lIQdlk.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_10_ySNSET.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_11_k5vOwa.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_12_3qcUZK.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_13_nFk6FZ.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile] Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Mini Aura White - Cherry MX RGB Brown [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_mini_aura_wh_14_GrRSdH.jpg&w=80&h=53.333333333333&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto [Linear] - Night Hunter ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto [Linear] - Night Hunter](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_ultra_night_hunter_01_p5IGKb.webp&w=130&h=130&page=)
![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - N75 PRO Jelly Orange - Kailh Vaporwave Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - N75 PRO Jelly Orange - Kailh Vaporwave Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_pro_jelly_orange_vaporwave_01_E3a6bj.webp&w=130&h=130&page=)
![VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Caribbean Blue - Power Purple Switches [Tactile] VGN Professional Gaming Mechanical Keyboard N75 RGB Caribbean Blue - Power Purple Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_n75_w_rgb_carr_bl_purlple_01_GKEuml.webp&w=130&h=130&page=)


![Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Flying Fish [Linear] (English US), Purple Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 PRO - Flying Fish [Linear] (English US), Purple](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_pro_pwb_ffs_01_PyEMhv.webp&w=130&h=130&page=)