Xtrike ME Wireless Gaming Mechanical keyboard - GK-995W WH - RED switches, BT5.2, 2.4G (English US)
[XTRM-GK-995W-WH]
№: ++7628
Manufacturer: Xtrike ME
NEW Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-GK-995W-WH |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | Bluetooth 5.2 Wireless USB |
| TYPE | Gaming Wireless Anti-Ghosting Bluetooth Mechanical Multimedia |
| SWITCHES, NAME | Red Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.8±0.4mm |
| ACTUATION FORCE | 45±10gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 68 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 150 cm |
| DIMENTIONS | 312 x 102 x 40 mm |
| COLOR | White |
| OTHERS | Full Anti-Ghosting Wired, 2.4G, Bluetooth 5.2 Driver Programmable |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391939932 |
Similar products





![Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_01_XJq8Y8.webp&w=129.93503248376&h=130&page=)

