MCHOSE G3 V2 White - Wireless Gaming Mouse - 1K, Omron Mechanical
[MC-G3V2-4]
№: ++7685
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | MC-G3V2-4 |
| CONNECTION | Bluetooth Wireless USB |
| TYPE | Wireless Gaming Optical Left and right handed |
| GRIP STYLE | Claw Grip Palm Grip Finger Tip Grip |
| MCU | FREQCHIP |
| SENSOR | PAW3311 |
| ACCELERATION | 50 G |
| TRACKING SPEED | 650 IPS |
| SENSITIVITY | 12000 dpi |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| SWITCHES | Omron Mechanical Switch |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| PROGRAMMABLE BUTTONS | 6 Yes |
| BATTERY | Lithuim-ion rechargable |
| CABLE LENGTH | 150 cm |
| DIMENSIONS | 116.5 x 62.9 x 38.2 mm |
| COLOR | White |
| WEIGHT | 59 g |
| OTHERS | Tri-Mode Connectivity: USB-C / 2.4GHz / BT 5.0 TTC® Silver Scroll Wheel Omron Mechanical Switches (100M clicks) TOPSPEED® Wireless Technology 800mAh Long-Lasting Battery |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6941750501178 |
Video:
New Upgrades | MCHOSE G3 V2 Wireless Gaming Mouse #mchose #gamingmouse
Similar products


















