MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black
[ACE60-6A]
№: ++7675
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | ACE60-6A |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Mechanical Gaming Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | TTC |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | TTC Uranus Magnetic Switch - Standard |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.4±0.2mm |
| ACTUATION FORCE | 32±6gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT keycap |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SCAN RATE | 128 KHz |
| LATENCY | 0.1 ms |
| NUMBER OF KEYS | 61 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 290 x 100 x 28 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | 8000Hz Polling Rate 0.01mm RT Accuracy 0.1ms Latency 0 Dead Zone SOCD, RS, DKS, MT, TGL, Key Macros Adjustable Actuation Hot-Swappable 0.1- 3.4mm Actuation Range |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6977271153046 |
Video:
Why MCHOSE ACE60 Magnetic Switch Keyboard? Precision in every click. ??? #keyboard #unboxing
Similar products
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_01_1Cx7wN.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_02_JfNmQw.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_03_53TFnX.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_04_vzj3kj.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_05_A9BdFL.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_06_5hesDn.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_07_gSazP7.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_08_FfcyrJ.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_09_IatOSd.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_10_WHWwz8.jpg&w=80&h=45&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_11_eeB7O8.jpg&w=80&h=28.56&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_12_8vDwHz.jpg&w=80&h=28.56&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, TTC Uranus Magnetic Switch - Standard [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_6a_13_mbxlOl.jpg&w=80&h=80&page=)
![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto [Linear] - Night Hunter ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 Ultra - 8K, TTC RGB Magneto [Linear] - Night Hunter](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_ultra_night_hunter_01_p5IGKb.webp&w=130&h=130&page=)
![be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear] be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_lin_01_7RMcES.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)


![Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Silent Red [Linear] Ducky Professional Gaming Mechanical Keyboard One 3 Pro Nazca Line - 8K, Cherry MX2A RGB Silent Red [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ducky_one_3_pro_nazca_line_mx2a_sil_red_01_Dz8Aem.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear] Marvo Wireless Gaming Mechanical keyboard Titan 98 - KG986W Black - Banana Crystal [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/marvo_titan_98_kg986w_bk_01_XJq8Y8.webp&w=129.93503248376&h=130&page=)