MCHOSE L7 Pro Black - Wireless Gaming Mouse - Dual 8K, Kailh Optical
[HW-L7-4KH]
№: ++7687
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | HW-L7-4KH |
| CONNECTION | Bluetooth Wireless USB |
| TYPE | Wireless Gaming Optical Left and right handed |
| GRIP STYLE | Claw Grip Palm Grip Finger Tip Grip |
| MCU | Realtek |
| SENSOR | PAW3395 |
| ACCELERATION | 50 G |
| TRACKING SPEED | 750 IPS |
| SENSITIVITY | 26000 dpi |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SWITCHES | Kailh Black Green Dot Optical Switch |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| PROGRAMMABLE BUTTONS | 6 Yes |
| BATTERY | Lithuim-ion rechargable |
| CABLE LENGTH | 150 cm |
| DIMENSIONS | 115.62 x 60.61 x 36.04 mm |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 39 g |
| OTHERS | 8kHz Polling Rate Kailh Black Green Dot Optical Switch TTC Gold Wheel Encoder TOPSPEED Wireless Technology Pure PTFE Glides Battery: 250mAh |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6941750502489 |
Video:
MCHOSE L7 weighs about 39g — a nearly frictionless experience, gliding smoothly and effortlessly!
Similar products


















