MCHOSE Wireless Gaming Headphones - V9 Pro Steel Black - Bluetooth , 2.4G
[HW-V9-2]
№: ++7670
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | HW-V9-2 |
| TYPE | Wireless headphones |
| APPLICATION | Gaming PC Consoles Laptop Mobile phone Tablet TV |
| CONNECTIVITY | Wireless Cable |
| INTERFACE | Bluetooth Wireless USB |
| DRIVER SIZE | 53 mm |
| FREQUENCY | 20 Hz - 20 KHz |
| HEADPHONES - SENSITIVITY | 113 dB |
| IMPEDANCE | 32 ohm |
| MICROPHONE | Yes |
| MIC SENSITIVITY | -38 ± 3dB |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 275 g |
| CABLE LENGTH | 1.5 m |
| BATTERY | 2000 mAh |
| OTHERS | 53mm Neodymium Drivers AI Noise-Canceling Microphone 40m Wireless Range 15ms Ultra Low Latency Custom EQ Adjustment 250h Battery Life |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6977271153930 |
Video:
User Guide & Driver Tutorial | MCHOSE V9 Series Wireless Gaming Headset
Similar products
























