Xtrike ME Gaming Mechanical keyboard 61 keys TKL - GK-985P - RED switches (English)
[XTRM-GK-985P-EN-RED]
№: ++7405
Manufacturer: Xtrike ME
Specifications:
| BRAND | Xtrike Me |
| MFG CODE | XTRM-GK-985P-EN-RED |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Mechanical Gaming Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, NAME | Blue Switches |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 50 Million keystrokes |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 4.0±0.5mm |
| ACTUATION FORCE | 60±10gf |
| NUMBER OF KEYS | 61 |
| BACKLIGHT | Rainbow Yes |
| CABLE LENTH | 155 cm |
| DIMENTIONS | 295 x 103 x 38 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Advanced anti-ghosting with 21-key rollover support delivers enhanced command readings in the heat of the battle Unique backlight visuals with mixed color to create a rainbow effect and 12 lighting schemes Clear switch housing and see-through character key mould offer a vibrant and uniform Illumination for the ultimate visual experience |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6932391939154 |
Similar products








![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Mille feuille Yellow Switches [Linear] (English US), White Gray, White Light Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Mille feuille Yellow Switches [Linear] (English US), White Gray, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_mfys_wg_01_u1AOa0.webp&w=130&h=130&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Moon Switches [Linear] (English US), Black, Gray, RGB Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Moon Switches [Linear] (English US), Black, Gray, RGB](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_bgy_ms_01_jH4JZ5.webp&w=130&h=130&page=)
