MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black
[ACE60-4A]
№: ++7674
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | ACE60-4A |
| FORMAT | 60% |
| CONNECTION | USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Anti-Ghosting |
| SWITCHES, BRAND | KTEK |
| SWITCHES, TECH | Magnetic |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | KTEK Magnetic Switch |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCH LIFETIME | 100 Million keystrokes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | Programmable |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.5±0.1mm |
| ACTUATION FORCE | 32±8gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT keycap |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SCAN RATE | 128 KHz |
| LATENCY | 0.1 ms |
| NUMBER OF KEYS | 61 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 290 x 100 x 28 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | 8000Hz Polling Rate 0.01mm RT Accuracy 0.1ms Latency 0 Dead Zone SOCD, RS, DKS, MT, TGL, Key Macros Adjustable Actuation Hot-Swappable 0.1- 3.4mm Actuation Range |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6977271153022 |
Video:
Why MCHOSE ACE60 Magnetic Switch Keyboard? Precision in every click. ??? #keyboard #unboxing
Similar products
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_01_NyrVAx.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_02_5DKUnq.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_03_BkLIp8.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_04_m8glrd.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_05_dCVq4n.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_06_COWxdi.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_07_GCAqie.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_08_1Gf2G5.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_09_xo4DWg.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_10_sLb5By.jpg&w=80&h=80&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_11_TkNdg7.jpg&w=80&h=45&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_12_OhYYdG.jpg&w=80&h=28.56&page=)
![Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black Gaming Mechanical Keyboard Ace 60 Pro - 8K, KTEK Magnetic Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_ace60_4a_13_UrPhH6.jpg&w=80&h=28.56&page=)

![ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - White ATK Professional Gaming Mechanical Keyboard RS6 - 8K, Gateron Jade Pro Switches [Linear] - White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/atk_rs6_wh_gat_jade_pro_01_KhFReZ.webp&w=130&h=130&page=)

![MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 - 8K, Ice Rhino Magnetic Switch [Linear] (English US), White MCHOSE Gaming Mechanical Keyboard Ace 68 - 8K, Ice Rhino Magnetic Switch [Linear] (English US), White](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/mchose_mc_ace68_17_01_5JuyE6.webp&w=130&h=130&page=)

