MCHOSE L7 Ultra Plus Black - Wireless Gaming Mouse - Dual 8K, Kailh Optical
[HW-L7-15KH]
№: ++7688
Manufacturer: MCHOSE
NEW Specifications:
| BRAND | MCHOSE |
| MFG CODE | HW-L7-15KH |
| CONNECTION | Bluetooth Wireless USB |
| TYPE | Wireless Gaming Optical Left and right handed |
| GRIP STYLE | Claw Grip Palm Grip Finger Tip Grip |
| MCU | Realtek |
| SENSOR | PAW3950 |
| ACCELERATION | 50 G |
| TRACKING SPEED | 750 IPS |
| SENSITIVITY | 42000 dpi |
| POLLING RATE | 8000 Hz |
| SWITCHES | Kailh Black Green Dot Optical Switch |
| NUMBER OF BUTTONS | 6 |
| PROGRAMMABLE BUTTONS | 6 Yes |
| BATTERY | Lithuim-ion rechargable |
| CABLE LENGTH | 150 cm |
| DIMENSIONS | 119.6 x 62.9 x 38.1 mm |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 48 g |
| OTHERS | 8kHz Polling Rate Kailh Black Green Dot Optical Switch TTC Gold Wheel Encoder TOPSPEED Wireless Technology Pure PTFE Glides Battery: 500mAh |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6941750502502 |
Video:
Unboxing & Sound Test | MCHOSE L7 Series Ultra-Lightweight Wireless Gaming Mouse
Similar products

















![Pulsar Wireless Gaming Mouse X2H Mini Clear Black [LTD 3000] - 1K Pulsar Wireless Gaming Mouse X2H Mini Clear Black [LTD 3000] - 1K](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/pulsar_x2h_wireless_mouse_size2_clearblack_01_HRTR8H.webp&w=130&h=130&page=)