Ajazz Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black
[AJ-AK820-V2-PRO-WPS-SE-BK]
№: ++7657
Manufacturer: Ajazz
NEW Specifications:
| BRAND | Ajazz |
| MFG CODE | AJ-AK820-V2-PRO-WPS-SE-BK |
| FORMAT | 75% |
| CONNECTION | Bluetooth Wireless USB |
| TYPE | Gaming Mechanical Bluetooth Wireless Anti-Ghosting Multimedia |
| SWITCHES, BRAND | Ajazz |
| SWITCHES, TECH | Mechanical |
| SWITCHES, TYPE | Linear |
| SWITCHES, NAME | White Peach Switch |
| PRE-LUBED | Yes |
| SWITCHES, PRE-TRAVEL | 1.6±0.2mm |
| TOTAL SWITCH TRAVEL | 3.5±0.3mm |
| ACTUATION FORCE | 40±2gf |
| REMOVABLE SWITCHES | Yes |
| KEYCAPS MATERIAL | PBT |
| KEYCAPS DESCRIPTION | PBT double-shot keycaps |
| BASE MATERIAL | Aluminium |
| POLLING RATE | 1000 Hz |
| NUMBER OF KEYS | 80 |
| BACKLIGHT | RGB Yes |
| CABLE LENTH | 180 cm |
| DIMENTIONS | 328 x 145 x 41 mm |
| COLOR | Black |
| OTHERS | Innovative Smart Display & Knob 16M RGB Backlight Available Wireless/Wired Keyboard With 10000mAh Battery Gasket Structure with Five-Layer Sound Dampening Materials |
| WARRANTY | 24 months |
| BARCODE EAN-13 | 6976412989124 |
Similar products
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_01_darKTx.jpg&w=240&h=240&page=prod_info)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_02_jeLmMh.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_03_ejxky4.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_04_rxQrPI.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_05_sIpt4m.jpg&w=80&h=80&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_06_Veipbv.jpg&w=80&h=60&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_07_SakZpJ.jpg&w=80&h=60&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_08_hlpSwh.jpg&w=80&h=60&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_09_H4WDqW.jpg&w=80&h=60&page=)
![Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black Wireless Gaming Mechanical Keyboard AK820 V2 PRO - White peach Switch [Linear] (English US), Black](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_v2_pro_wps_se_bk_10_YZVysD.jpg&w=80&h=60&page=)
![Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard Xboard MS TKL ANSI Black - 8K, Cherry MX2A [Linear], RGB Pulsar Professional Gaming Mechanical Keyboard Xboard MS TKL ANSI Black - 8K, Cherry MX2A [Linear], RGB](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/pulsar_xboard_ms_black_rgb_01_sy4pKd.webp&w=130&h=90.838380618425&page=)
![Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Mille feuille Yellow Switches [Linear] (English US), White Gray, White Light Ajazz Gaming Mechanical Keyboard AK820 - Mille feuille Yellow Switches [Linear] (English US), White Gray, White Light](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/ajazz_ak820_mfys_wg_01_u1AOa0.webp&w=130&h=130&page=)

![VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Starry Sky - Dynamic Silver Switches [Linear] VGN Wireless Gaming Mechanical Keyboard - V87 Starry Sky - Dynamic Silver Switches [Linear]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/vgn_v87_starry_sky_ps_01_vEIxde.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
![be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Tactile] be quiet! Professional Gaming Mechanical Keyboard LIGHT MOUNT - be quiet! Silent Switches [Tactile]](https://dekada.com/imagemagic.php?img=images/bequiet_light_mount_tac_01_W62kAT.webp&w=130&h=86.666666666667&page=)
